İstanbul Kültür Üniversitesi 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedir. 1997-1998 Akademik Yılı’nda 3 Fakülte ve 2 Yüksek Okul ile eğitim faaliyetine başlayan İKÜ, bugün 7 Fakülte ve 3 Meslek Yüksekokulu'nda toplam 36 programında öğrencileriyle buluşmaktadır. Ayrıca, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 14 anabilim dalında doktora ve yüksek lisans programları sürdürülmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü; İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sanat, İletişim, Türk ve İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarında teorik uygulamalı araştırmaları desteklemekte; aynı zamanda açtığı yüksek lisans ve doktora programları aracılığı ile üniversitenin topluma sunduğu eğitime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, doktora ve yüksek lisans programları; küresel ölçekte iş dünyasının gereksinim duyduğu ileri teknoloji birikimiyle donatılmış profesyoneller yetiştirmeyi; temel bilimler, mühendislik, mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı alanlarında ülkemizin araştırmacı potansiyelini arttırmayı amaçlamaktadır.

 

İletişim Formu