Ana içeriğe atla

Alternatif Enerji Kaynakları Bölümü

Güneş, rüzgar, hibrit, biyodizel ve biyogaz gibi enerji sistemlerine ilgi duyan, çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynakları alanındaki gelişmeleri takip eden adayların Alternatif Enerji Sistemleri Programı’na tercihleri arasında yer vermesi tavsiye edilmektedir.

Alternatif enerji kaynakları teknolojisi programından mezun olan öğrenciler; rüzgâr türbinlerinden güneş pillerine ve jeotermal enerjiye kadar yenilenebilir enerjinin her alanında, sektörde enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren hem kamu hem de özel kurum ve kuruluşlarda, enerji teknolojisine dayalı mal üreten kuruluşlarda veya tüm bu teknolojiler için bakım ve servis hizmeti üreten kuruluşlarda çalışabilirler. Bunun dışında enerjiye dayalı çevre teknolojisi üreticilerinde veya ilgili alandaki hizmet üreticisi kuruluşlarda da istihdam edilebilmektedirler.

Alternatif Enerji Sistemleri Programı öğrencileri, eğitim süresi boyunca temel enerji, matematik, elektrik üretimi, termodinamik ve ısı transferi gibi dersler alarak profesyonel yaşama sektörün beklentilerini karşılayacak bilgi birikimi ve donanımla hazırlanırlar.

Meslek Yüksekokulumuz Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi   programından mezun olan öğrencilerimizin yerleşebilecekleri lisans programları: 

·     Elektrik Mühendisliği

·     Elektrik-Elektronik Mühendisliği

·     Enerji Sistemleri Mühendisliği

·     Enerji Yönetimi 

·     Fizik

·     Fizik Mühendisliği

·     Nükleer Enerji Mühendisliği

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

Güncellenecektir.

Taban Başarı Sırası

675.654

Taban Puan

267,63

Öğrenim Ücreti

Güncellenecektir.

Kontenjan

Güncellenecektir.

Taban Başarı Sırası

1.347.539

Taban Puan

215,189

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar