Ana içeriğe atla

İKÜ'de Beslenme ve Diyetetik Eğitimi

Birey ve toplum sağlığı açısından beslenmenin önemiyle ilgili bilgilendirici bir görev üstlenmeye açık, tıbbi rahatsızlıkları bulunan kişilere tedavi uygulamaktan hoşlanan ve fen bilimlerine ilgi duyan adayların tercihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne yer vermesi önerilmektedir.

Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları, “Diyetisyen” unvanıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında, okullarda, sosyal hizmet kurumlarında, hastane, kreş ve yuvalarda çalışabilirler. Mezunlar, lisansüstü eğitimlerine devam ederek akademik kariyerlerine devam etme olanağına da sahiptir.

İKÜ Beslenme ve Diyetetik bölümü eğitim programının ilk aşamasında temel bilimler, tıp ve beslenme bilimlerine yönelik teorik bilgileri içeren zengin içerikler sunulmakta; ikinci aşamasındaysa uygulamalar yapılmaktadır. Öğrencilerin tamamlaması gereken zorunlu stajlarıyla birlikte derslerinde edindikleri bilgiler pratiğe dönüşmekte ve öğrencilerin mesleki tecrübelerinin oluşması sağlanmaktadır.

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

7

Taban Başarı Sırası

95.685

Taban Puan

364,741

 

Öğrenim Ücreti

28.375 

Kontenjan

39

Taban Başarı Sırası

469.620

Taban Puan

222,658

 

Öğrenim Ücreti

56.750 

Kontenjan

4

Taban Başarı Sırası

414.147

Taban Puan

235,814

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar