Ana içeriğe atla

İKÜ'de Çocuk Gelişimi Eğitimi

Çocuk gelişimi alanında çalışmak isteyenlerin çocukları seven ve onlarla birlikte olmaktan hoşlanan, çocukların duygu ve düşüncelerini anlayabilen, sevecen, hoşgörülü, sabırlı, bir işi planlayıp uygulamaya koyabilen, coşkulu, dikkatli ve işine özen gösteren, sorumluluk sahibi, işbirliğine açık ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir.

Çocuk Gelişimi Programı’ndan mezun olanlar; Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulöncesi eğitim ve özel eğitim kurumlarında, çocuk kliniklerinde, otel ve turistik tesislerin çocuk kulüplerinde çalışabilirler. Kamu kuruluşlarına bağlı kreşlerin, özel yuva ve anaokullarının, gündüz bakımevlerinin sayısının artmasıyla çalışma alanı gelişmektedir.

Çocuk Gelişimi Programı’nda okuyan öğrenciler eğitim ve öğretim süresince okulöncesi çocuk gelişimi, temel sanat eğitimi, temel matematik, temel kimya, psikolojiye giriş, ilkyardım, okulöncesi eğitimde araç geliştirme ve öğretim teknikleri, eğitimde drama, girişimcilik, kalite güvence ve sanatları, işletme yönetimi, çocuk edebiyatı, bilgisayar, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyolojiye giriş, diksiyon ve beden gibi zorunlu mesleki dersler verilmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

  • Çocuk Gelişimi
  • Çocuk Sağlığı ve Gelişimi
  • Okul Öncesi Öğretmenliği

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

7

Taban Başarı Sırası

479.358

Taban Puan

284,242

Öğrenim Ücreti

12.750,00 ₺

Kontenjan

45

Taban Başarı Sırası

1.102.794

Taban Puan

231.715

Öğrenim Ücreti

19.125,00 ₺

Kontenjan

18

Taban Başarı Sırası

-

Taban Puan

-

Bölüm - Program Seçiniz

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar