Ana içeriğe atla

İKÜ'de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitimi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde okumak isteyenlerin fen bilimleri derslerinde başarılı, insanlara yardım etmekten hoşlanan, hoşgörülü, güler yüzlü olmaları gerekir. Bu mesleği icra edenlerin uzun süreli tedaviler ile hasta gelişimini takip ederken özellikle sabırlı ve duyarlı olmaları gereklidir. Ayrıca tıbbi bilimsel dayanağı olan beden hareketlerini, tıbbi cihazlarla yapılan tedavi yöntemlerini, masaj ve su tedavileri gibi uygulamalı süreçleri de kolaylıkla öğrenmek adına el-vücut koordinasyonu yüksek ve cihaz kullanımına yatkın bireylerin bu tercihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümüne yer vermesi önerilmektedir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunları, “Fizyoterapist” unvanıyla kamu ve özel kuruluşlarda, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Mezunlar, lisansüstü eğitimlerine devam ederek akademik kariyerlerine devam etme olanağına da sahiptir.

İKÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü, doktor tanısı sonrasında fizik tedaviye ihtiyaç duyan kişilerin sağlıklı bir tedavi süreci geçirmesini sağlayacak, özel egzersiz ve eğitim programlarına hakim, sektörde aranılan uzmanları yetiştirmeyi yönelik olarak gelişmiş ülkelerdeki programlar örnek alınarak hazırlanmış çağdaş bir akademik pakete sahiptir. Eğitim programında temel bilimler, klinik bilimler, mesleki dersler, araştırma metodolojisi, seminerler ve klinik çalışmalar yer almaktadır. Eğitimlerinin üçüncü yılından itibaren öğrenciler ilgi alanlarına göre bölümün alt alanlarına yönelebilmekte ve bu süreçte bölümün yetkin akademik kadrosundan rehberlik ve danışmanlık desteği almaktadır.

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

6

Taban Başarı Sırası

117.757

Taban Puan

344,510

 

Öğrenim Ücreti

28.375 

Kontenjan

29

Taban Başarı Sırası

463.532

Taban Puan

225,237

 

Öğrenim Ücreti

56.750 

Kontenjan

5

Taban Başarı Sırası

451.781

Taban Puan

228,510

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar