Ana içeriğe atla

İKÜ'de İletişim Tasarımı Eğitimi

İletişim Tasarımı Bölümü’nü tercih edecek adayların kendisini iyi ifade edebilen, iletişimi kuvvetli, şekil algısı ve estetik görüşü gelişmiş, girişken, sabırlı, araştırmayı seven, yaratıcı, yeniliklere açık kimseler olması gerekmektedir.

İletişim Tasarımı Bölümü mezunları, kültür-sanat alanındaki kariyerlerini yönetmen, görüntü yönetmeni, yapımcı, teknik eleman (stüdyo şefi – kurgucu), fotoğraf sanatçısı, ressam, sanat yönetmeni, sanat eleştirmeni, grafik tasarımcı, web tasarımcı, oyuncu, görsel sanat eleştirmeni,  metin yazarı, performans – video sanatçısı, dublaj sanatçısı, tiyatro yönetmeni, sayısal canlandırma tasarımcısı ve koreograf olarak sürdürebilmektedir.

İletişim Tasarımı Bölümü eğitiminin ilk yıllarından itibaren öğrencilerin görsel sanatların temel prensiplerini kavramaları, ilerleyen yıllarda, çağdaş sanatı evrensel düzeyde anlayabilmeleri, sanat-iletişim ve tasarım arasındaki ilişkileri çözümleyebilecek bir olgunluğa erişmeleri hedefleniyor.
 
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı (Multimedya) Bölümü alanında tanınmış ve üretkenliğiyle öğrencilere yol gösteren akademisyenlerle eğitim-öğretim hizmet vermektedir.
 
Güney Avrupa Sinema Okulları (SEECS), Uluslararası Sinema Okulları Birliği (CILECT) ve Avrupa Sanat Değişim Akademisi (EEA) üyesi olan İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı (Multimedya) Bölümü ERASMUS programı çerçevesinde birçok etkinliğe katılmaktadır. Ayrıca bölümde ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve kendini kanıtlamış sanatçı-akademisyenlerle birlikte çalıştaylar düzenlenmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

6

Taban Başarı Sırası

59.891

Taban Puan

349,306

Öğrenim Ücreti

12.000,00 ₺

Kontenjan

30

Taban Başarı Sırası

370.113

Taban Puan

274,940

Öğrenim Ücreti

24.000,00 ₺

Kontenjan

15

Taban Başarı Sırası

-

Taban Puan

-

Öğrenim Ücreti

48.000,00 ₺

Kontenjan

9

Taban Başarı Sırası

Yeni

Taban Puan

Yeni

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar