Ana içeriğe atla

İKÜ'de İngilizce Öğretmenliği Eğitimi

İngilizceyi öğrenmeye ve öğretmeye meraklı, dilbilim, sosyoloji, psikoloji, edebiyat, tarih ve iletişim bilimleri gibi alanlara ilgi duyan kişiler İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü tercih edebilirler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler, kazandıkları yeterlilikler doğrultusunda özel ve devlet ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yapabilirler. Mezunlar, ayrıca elçiliklerde, özel sektörde ve turizm sektöründe de çalışabilirler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne kayıt yaptıran öğretmen adayları, İngilizce yeterlilik ve derecelendirme sınavına tabi tutulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre, temel İngilizce becerileri dersleri takip etmeye yeterli görülen adaylar, lisans eğitiminin birinci yılına başlamaktadır. Bu sınavda yeterli puan alamayanlar ise, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Yabancı Diller Merkezi bünyesinde bir yıl boyunca İngilizce hazırlık eğitimi almak zorundadır.

Öğretmen adaylarının İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesine lisans programının birinci ve ikinci yıllarında devam edilmektedir. Bu becerilerin geliştirilmesiyle eşzamanlı olarak sunulmaya başlanan yabancı dil öğretim yöntemlerini ve dilbilim konularını kapsayan mesleki dersler ve staj mezuniyete kadar devam etmektedir.  Staj süreci, İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın da dahil olduğu çeşitli özel ve devlet okullarında gerçekleştirilmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

6

Taban Başarı Sırası

8,266

Taban Puan

419,240

Öğrenim Ücreti

12.000,00 ₺

Kontenjan

4

Taban Başarı Sırası

14.009

Taban Puan

389,345

Öğrenim Ücreti

24.000,00 ₺

Kontenjan

35

Taban Başarı Sırası

31.436

Taban Puan

319,079

Öğrenim Ücreti

48.000,00 ₺

Kontenjan

10

Taban Başarı Sırası

Yeni

Taban Puan

Yeni

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar