Ana içeriğe atla

İKÜ'de İngilizce Öğretmenliği Eğitimi

İngilizceyi öğrenmeye ve öğretmeye meraklı, dilbilim, sosyoloji, psikoloji, edebiyat, tarih ve iletişim bilimleri gibi alanlara ilgi duyan kişiler İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü tercih edebilirler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler, kazandıkları yeterlilikler doğrultusunda özel ve devlet ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yapabilirler. Mezunlar, ayrıca elçiliklerde, özel sektörde ve turizm sektöründe de çalışabilirler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne kayıt yaptıran öğretmen adayları, İngilizce yeterlilik ve derecelendirme sınavına tabi tutulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre, temel İngilizce becerileri dersleri takip etmeye yeterli görülen adaylar, lisans eğitiminin birinci yılına başlamaktadır. Bu sınavda yeterli puan alamayanlar ise, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Yabancı Diller Merkezi bünyesinde bir yıl boyunca İngilizce hazırlık eğitimi almak zorundadır.

Öğretmen adaylarının İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesine lisans programının birinci ve ikinci yıllarında devam edilmektedir. Bu becerilerin geliştirilmesiyle eşzamanlı olarak sunulmaya başlanan yabancı dil öğretim yöntemlerini ve dilbilim konularını kapsayan mesleki dersler ve staj mezuniyete kadar devam etmektedir.  Staj süreci, İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın da dahil olduğu çeşitli özel ve devlet okullarında gerçekleştirilmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

9

Taban Başarı Sırası

9.026

Taban Puan

425,601

 

Öğrenim Ücreti

27.360 ₺

Kontenjan

42

Taban Başarı Sırası

31.402

Taban Puan

340,793

 

Öğrenim Ücreti

54.720 ₺

Kontenjan

4

Taban Başarı Sırası

44.934

Taban Puan

299,774

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar