Ana içeriğe atla

İKÜ'de İnşaat Teknolojisi Eğitimi

İnşaat Teknolojisi Programı'nı tercih edecek adayların sayısal akıl yürütme gücüne sahip, şekiller arasındaki ilişkileri görebilen (örneğin bir küpün açılımının nasıl olacağını zihinde canlandırma), fen bilimlerinde başarılı (özellikle matematik, fizik ve bu alanlara ilgili), sorumluluk sahibi, dikkatli, yaratıcı ve yöneticilik özelliklerine sahip kimseler olmaları gerekmektedir.

İnşaat Teknikeri ünvanı alarak mezun olduktan sonra, özel sektörde yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren inşaat şirketlerinde çalışma imkânı bulabildiğin gibi, birçok kamu kuruluşunda İnşaat Teknikeri kadrosunda çalışma olanağı bulabilirsin.

İKÜ İnşaat Teknolojisi ön lisans programında, malzeme bilimi, teknik resim, uygulamalı mekanik, yapı statiği, yapı teknolojisi, mukavemet, yapı malzemeleri, bilgisayar destekli tasarım, yapı mimarisi, yapı tesisatı, betonarme ve zemin mekaniği gibi temel inşaat derslerini kapsayan güncel ihtiyaçlara yönelik bir eğitim alırsın. Bunun yanında İKÜ İnşaat Mühendisliği bölümünün tüm laboratuvar olanaklarından faydalanarak yürütülen projelerde yer alma şansı yakalayabildiğin ve teoriyi gerçeğe dönüştürebileceğin uygulamalara katılma fırsatı bulabilirsin.

  • İnşaat Mühendisliği
  • Mimarlık

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

7

Taban Başarı Sırası

509.995

Taban Puan

285,835

 

Öğrenim Ücreti

14.280 ₺

Kontenjan

38

Taban Başarı Sırası

1.760.057

Taban Puan

170,309

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar