Ana içeriğe atla

İKÜ'de Okul Öncesi Öğretmenliği Eğitimi

Gelişim psikolojisine ilgili, çocuklarla iyi anlaşabilen, çocukların duygularını anlayabilen, öğrenciler üzerinde gerekli disiplini sağlayabilen, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilen, dikkatli, işine özen gösteren, sabırlı, gelişime açık, yaratıcı adayların Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nü tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kamu ve özel eğitim kurumlarına öğretmen olarak çalışabilmektedir. Lisans mezunları, yurt içi ve yurt dışında yine okul öncesi dönem çocuklarına hizmet veren özel eğitim kurumlarında görev yapabilmektedir. Lisansüstü programına devam eden mezunlar akademik kariyer yapabilmektedir.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi, genel kültür ve uygulama derslerinin yanında seçmeli kuramsal ve uygulamalı dersler okutulmaktadır. Uygulamalı dersler ise, Eğitim Fakültesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Uygulama İlköğretim Okulları ve Anaokulları (özellikle İstanbul Kültür Eğitim Kurumları) işbirliği ile Uygulama Öğretim Elemanı ve Uygulama Öğretmeni gözetiminde dört yarıyılda gerçekleştirilmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

9

Taban Başarı Sırası

14.557

Taban Puan

400,500

 

Öğrenim Ücreti

27.360 

Kontenjan

46

Taban Başarı Sırası

192.955

Taban Puan

315,868

 

Öğrenim Ücreti

54.720 

Kontenjan

5

Taban Başarı Sırası

203.556

Taban Puan

313,437

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar