Ana içeriğe atla

İKÜ'de Optisyenlik Eğitimi

Optisyen olmak isteyenlerin, fizik ve biyoloji konularına, özellikle fiziğin optik (ışık) konusuna ilgi duyan; el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen; estetiğe önem veren; dikkatli, sabırlı ve sorumluluk sahibi kimseler olması beklenir.

İnsan sağlığı ile doğrudan ilgili olan göz rahatsızlıkları ve bunların çözüm yolları gözlükçülüğü geçerli ve zorunlu kılmaktadır. Ülke nüfusunun sürekli bir şekilde artması, buna rağmen gözlüğün yerini tutabilecek teknolojik yeniliklerin yetersiz kalması ve çıkanların da gerek sağlık açısından gerekse kullanım açısından daha iyi olmaması (kontakt lens gibi), mesleği gelecekte de önemli bir istihdam alanı olarak ortaya çıkarmaktadır.

Optisyenlik Programı’nda fizik, kimya ve geometrik optik, göz anatomisi ve fizyolojisi, görme optiği, optik aletler ve kullanımı, gözlükçülük, ilkyardım, bilgisayar, muhasebe, halk sağlığı ve tıbbi deontoloji, mağaza yönetimi, halkla ilişkiler, davranış psikolojisi ve göz hastalıkları gibi dersler verilmektedir.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Fizik

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

5

Taban Başarı Sırası

304.097

Taban Puan

317,685

Öğrenim Ücreti

6.375,00 ₺

Kontenjan

30

Taban Başarı Sırası

968.129

Taban Puan

241,534

Öğrenim Ücreti

12.750,00 ₺

Kontenjan

15

Taban Başarı Sırası

1.331.153

Taban Puan

216,136

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar