Ana içeriğe atla

İKÜ'de Radyo, Televizyon ve Sinema Eğitimi

Sinema ve Televizyon Bölümü’nü tercih edecek adayların olayları dikkatle izleyen, ayrıntıyı algılayabilen, değişik görüntülerden ilgi çekici kompozisyonlar oluşturabilen, yaratıcı kimseler olmaları beklenmektedir.

Sinema ve Televizyon Bölümü mezunları film yönetimi, seslendirme, senaryo yazarlığı, kurgu, ışıkçılık, görüntü yönetmenliği, stüdyo şefliği, tanıtım, program ve reklamcılık alanlarında çalışabilirler. Sinema ve Televizyon Bölümü mezunları, TRT'de, sinema endüstrisinde, video kuruluşları ile reklamcılık sektöründe çalışabilir.

Sinema ve Televizyon Bölümü’nde kuram ve estetiğinin temel ilkeleri, bu alandaki en son yeniliklere dair teknolojik pratiklerin deneyimlenmesi, öğrencilerin kendilerine özgü sanatsal bakış açısı kazanmaları ve bu bakış açılarını yine kendilerine has bir biçemle ifade edebilmeleri eğitim sürecinin esasını oluşturmaktadır. Bu bağlamda, sanatın evrensel bir olgu olduğundan hareketle, yurt dışındaki çeşitli festival ve proje merkezleriyle ortak çalışılır ve öğrenci ilk yıllarından itibaren kendini bu deneyimin bir parçası olarak görür.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

8

Taban Başarı Sırası

60.049

Taban Puan

360.927

 

Öğrenim Ücreti

28.375 

Kontenjan

36

Taban Başarı Sırası

-

Taban Puan

-

 

Öğrenim Ücreti

56.750 

Kontenjan

6

Taban Başarı Sırası

827.515

Taban Puan

222,404

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar