Ana içeriğe atla

İKÜ'de Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Eğitimi

Havacılık sektöründe yer hizmetleri alanında çalışmak isteyenler insan ilişkileri güçlü, pozitif düşünebilen, iletişime sürekli açık, takım çalışmasını seven kişiler olmaları gerekir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı öğrencileri mezun olduktan sonra havacılık alanında faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşlarda çalışabilirler. Öğrenciler, sektörün öncü firmalarından gelen profesyonel öğretim görevlileri sayesinde mesleğe ve sektöre ait, uygulamaya dayalı pratik bilgiler de edinmekte; stajlarıyla eğitimlerini destekleyerek iş hayatına bir an önce atılabilmektedirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı; bilet satış işlemlerini, yolcu trafik işlemlerini, kargo ve uçak yük-denge analizlerini, tüm apron ve ramp hizmetlerinin koordinasyonu ve uçuş operasyonunun gerekliliğiyle ilgili işleri planlayıp yürütecek kişileri yetiştirmeyi amaçlayan bir programdır. Eğitim süresi dört yarıyıldır. Programın eğitim dili Türkçedir. Öğrencilere alanla ilgili doyurucu düzeyde teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim sistemleriyle pratik yapma imkânı sağlanmaktadır. Havaalanı gezileri, seminer, konferans, alanında uzman kişilerle söyleşiler ve kariyer günleri gibi faaliyetler sayesinde mesleki alanlarını daha yakından tanıyabileceklerdir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı’nda öğrenim görenler, bölümün genç ve dinamik uzman akademik kadrosu rehberliğinde aldıkları güncel ve yoğun uygulamalı eğitimle çalışma hayatının her geçen gün yükselttiği taleplerin çok ötesinde, iş güvenliği ve etiğinden haberdar, kendine güvenen, empati kurabilen ve sorumluluk sahibi bireyler olarak mezun olacaklardır.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

  • Havacılık İşletmeciliği
  • İşletme
  • Lojistik Yönetimi
  • Turizm İşletmeciliği
  • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Seyahat İşletmeciliği
  • Ulaştırma ve Lojistik

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

7

Taban Başarı Sırası

546.081

Taban Puan

280,180

Öğrenim Ücreti

6.375,00 ₺

Kontenjan

20

Taban Başarı Sırası

959.159

Taban Puan

242,214

Öğrenim Ücreti

12.750,00 ₺

Kontenjan

43

Taban Başarı Sırası

1.695.401

Taban Puan

190,413

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar