Ana içeriğe atla

İKÜ'de Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi

Sağlık hizmetlerinin iş süreçlerine hakim, iletişim becerisi kuvvetli, arşivleme ve dokümantasyon konusunda donanımlı uzmanlar olarak sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücü profilini karşılamayı hedefleyen adayların tercihleri arasında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’na yer vermesi tavsiye edilmektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans eğitiminin ardından mezunlar, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında tıbbi sekreter veya tıbbi arşiv sorumlusu olarak kariyer yapabilirler.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’nda işletme, tıbbi terminoloji, anatomi, sağlık hukuku, hastalıklar bilgisi, belge ve arşiv yönetimi, ilk yardım, sağlık hizmetleri yönetimi, mesleki yazışma teknikleri, güzel konuşma ve diksiyon gibi dersler verilmekte, öğrenciler zorunlu stajlarını gerçekleştirerek teorik bilgilerini iş yerinde uygulama yaparak pekiştirmektedirler.

  • Sağlık Yönetimi 
  • İşletme
  • İşletme Yönetimi

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

6

Taban Başarı Sırası

659.346

Taban Puan

269,228

 

Öğrenim Ücreti

14.280 ₺

Kontenjan

34

Taban Başarı Sırası

1.462.551

Taban Puan

207,303

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar