Ana içeriğe atla

İKÜ'de Yeni Medya ve İletişim Eğitimi

Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nü tercih edecek adayların medya sektörüyle ilgili, teknolojik gelişmelere duyarlı, sosyal medyayı kullanmayı seven, kendini geliştirebilen ve rahatlıkla ifade edebilen, esnek çalışma saatlerine dayanıklı ve kariyerini bu yönde yapmak isteyen kimseler olması gerekmektedir.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü mezunları çağın medya profesyonelleri olmaya adaydırlar. İletişim teknolojilerini etkin bir biçimde kullanarak, her geçen gün büyüyen medya sektörünün her alanında görev alabilecekleri gibi iletişim süreçlerini analiz etmede beceri sahibi akademisyen adayları da olabileceklerdir.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin diğer bölümleri ile iç içe yürüttüğü eğitim sistemi ve seçmeli ders havuzu ile genel kültürü yüksek farklı disiplinler hakkında bilgi sahibi olarak mezun olurlar. Öğrenciler ilgi alanları doğrultusunda teknik ya da kuramsal derslere yönelebilmektedir. İletişim disiplininin kuram, araştırma ya da uygulama alanlarında uzmanlaşabilmektedirler. Disiplinlerarası bir perspektifle iletişim sürecinin üretim, dağıtım ve alımlama süreçlerine ilişkin gerekli alt yapı sağlanmaktadır.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Bu programa ya da bu programdan başka bir lisans programına YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde Yatay Geçiş Yapılabilir. Yatay Geçiş hakkındaki diğer bilgiler için tıklayın!

Bu programa dikey geçiş yapılabilecek ön lisans programları için tıklayın!

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

8

Taban Başarı Sırası

20.365

Taban Puan

392,324

 

Öğrenim Ücreti

28.375 

Kontenjan

38

Taban Başarı Sırası

828.610

Taban Puan

222,173

 

Öğrenim Ücreti

56.750 

Kontenjan

4

Taban Başarı Sırası

856.922

Taban Puan

208,048

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar