Ana içeriğe atla

Yurt Dışı Yatay Geçiş Başvuru

Yurt Dışı Yatay Geçiş Başvuruları Başladı!

 

YÖK tarafından belirlenen yeni kurallar neticesinde yurt dışında yüksek öğrenim gören ve ülkesine dönerek eğitimini burada tamamlamak isteyen Türk vatandaşı öğrenciler için yatay geçiş şartları kolaylaştırıldı.

 

Bu yıl yapacağınız başvurularda sınıf şartı aranmıyor. 1. ve 4. Sınıflar dahil olmak üzere hangi sınıfta olduğunuza bakılmaksızın yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz.

 

YÖK’ün kabul ettiği üniversite dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan üniversitelerde öğrenim görenler için yatay geçiş başvurularında herhangi bir başarı sıralaması şartı aranmayacak.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi’ne yatay geçiş ile başvuru yaparak burslu eğitim de kapılarını açacaksınız. Sizi Kültür’lü olmanın ayrıcalıklarını sunacağımız bir geleceğe davet ediyoruz.

 

Yatay Geçişte Burs İmkanı

İlk 1000’e giren Üniversitelerden başvuran öğrencilerden,

-          Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi bölümlerine kayıt olmak isteyenler için %50 Burs Desteği

-          Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerine kayıt olmak isteyenler için %75 Burs Desteği

 

İlk 1000’e girmeyen Üniversitelerden başvuran öğrenciler için %25 Burs Desteği verilecektir.

 

 

Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtilen kapsamda işlenecektir, devam etmeden önce okumanızı önemle rica ederiz.
İletişim Onayı
Telefon
SMS
E-posta