Skip to main content

KÜLTÜR’DE YAŞAM

Kültür'de Yaşam...

İstanbul Kültür Üniversitesi, yurdumuzun en eski özel öğretim kurumlarından biri olan ve 60 yıllık deneyimi ile parlak bir geçmişe sahip Kültür Koleji Vakfı (KEV) tarafından 1997 yılında kurulmuştur.

Bilgilendirme Formu

İletişim Onayı

İKÜ'de Sanat

Kültür ve sanatı akademik ve bilimsel eğitimin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul eden İstanbul Kültür Üniversitesi, 1997 yılında kuruluşundan bugüne ulusal ve uluslararası pek çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

İKÜ Bakırköy Yerleşkesi Ataköy Binası içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir. 

İKÜSAG

İKÜSAG

Bugüne kadar yüzlerce sergiye ev sahipliği yapan İKÜSAG, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin sanata, gençliğe ve toplumsal gelişmeye verdiği değerin en önemli sembollerindendir.

Kütüphane

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi;  Bakırköy Yerleşkesi Ataköy Binası, Bahçelievler ve Küçükçekmece yerleşkelerinde sağlık, mühendislik-mimarlık, işletme-ekonomi, edebiyat, uluslararası ilişkiler, psikoloji, hukuk, moleküler biyoloji ve genetik, danışma kaynakları (ansiklopedi, dergi, sözlük) sosyal ve genel konulu yüzbinlerce yayın ile hizmet vermektedir.  

İKÜ'de Spor

İstanbul Kültür Üniversitesi, öğrencilerinin sportif faaliyetlerini destekler ve sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemeleri için her türlü desteği verir. 

 

Branşlar;

Basketbol, futbol, ragbi, voleybol, yüzme, atletizm, bilardo, satranç, tenis, yamaç paraşütü ve daha birçok alanda takımları bulunan İstanbul Kültür Üniversitesi, öğrencilerinin sportif başarılarını da burs ile ödüllendirmektedir. 

NOI Pilates Öğrenci ve Personelimizin Hizmetinde

İstanbul Kültür Üniversitesi Küçükçekmece Yerleşkesi’nde yer alan spor salonunda NOI Pilates’in derslerinden ve tüm imkânlarından özel indirimlerle yararlanabilmektedir.

Sporda Başarı İndirimi (Okul Takımı)

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin okul takımlarında görev alan öğrencilere katkı paylarından %10 oranında indirim sağlanır. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önerisi ile sağlanan bu indirim öğrencinin okul takımlarında görev aldığı akademik yılı kapsar.

Yurtlar

İstanbul Kültür Üniversitesi, Bahçelievler’de bulunan yurtları ile öğrencilerine konforlu barınma koşulları sağlamaktadır.