Ana içeriğe atla

Doğru Tercih

Doğru Tercih

Doğru Tercih, üniversite adaylarının tercih süreçlerinde mesleki yöneliminin ve sahip olduğu YKS sıralamasının esas alındığı, adaya en uygun tercih listesinin rehber öğretmenlerimizce tarafsız şekilde oluşturulduğu öğrenci destek programı ve sosyal sorumluluk projesidir.

22 yıldır binlerce gencin yanında olan Doğru Tercih, öğrencilerin desteğe en çok ihtiyacı olduğu tercih dönemlerinde uzman rehber öğretmenlerimizle buluşmalarını sağlamaktadır. Öğrencilerin geleceklerine yön verdikleri dönemlerde tercihlerine ışık tutan Doğru Tercih, bu yıl 17 Temmuz Pazartesi - 8 Ağustos Salı tarihleri arasında Ataköy Yerleşkemizde aday öğrencilerimizle buluşuyor.

Tercih dönemi boyunca Üniversitemiz Ataköy Yerleşkesi’ne geldiğinizde Kültür Elçilerimiz sizlerle birebir ilgilenerek, öğrenci gözünden bölümleri anlatırlar ve Doğru Tercih danışmanlarımıza yönlendirirler.

Doğru Tercih danışmanlarımız sizlere tercih robotu üzerinden en doğru tercih sıralamasını ücretsiz bir şekilde oluşturur ve idealleriniz doğrultusunda ilerlemeniz için öncü olurlar.

Doğru Tercih Danışmanlığı ardından tercih etmeyi düşündüğünüz bölüm akademisyenleriyle yüz yüze görüşerek dersler ve süreçler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.