Ana içeriğe atla

Kütüphaneler

Kütüphaneler

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1997–1998 akademik yılında kurulmuştur. 

Eğitim-öğretim ve araştırma programlarını destekleyen; öğretim elemanlarının, öğrencilerinin ve çalışanlarının bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılayan; dünyadaki bilimsel gelişmeleri günü gününe izlemesini sağlayan güçlü bir alt yapıya sahiptir. 

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi; Ataköy Yerleşkesi Kütüphanesi, Şirinevler Yerleşkesi Kütüphanesi ve Basın Ekspres Yerleşkesi Kütüphanesi olmak üzere üç kütüphane olarak öğrencilere ve öğretim elemanlarına hizmet vermektedir. 

Kütüphane koleksiyonu, sağlık, mühendislik-mimarlık, işletme-ekonomi, edebiyat, uluslararası ilişkiler, psikoloji, hukuk, moleküler biyoloji ve genetik, danışma kaynakları (ansiklopedi, dergi, sözlük) sosyal ve genel konulu yayınlardan oluşmaktadır.

 

Çalışma Alanları 

Ataköy Yerleşkemizin ara katlarında Bodrum ve Datça Çalışma Alanları; Basın Ekspres Yerleşkemizin ikinci katında Çalışma Alanları öğrencilerin kullanımına hizmet vermektedir. 

 

Çevrimiçi Kaynak Erişimi 

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri kütüphanelere Çevrimiçi Kaynak Erişimi sağlamaktadır. 

Öğrenciler Kütüphanenin sahip olduğu bütün elektronik kaynaklara “Toplu Tarama” fonksiyonu ile erişim sağlayabilir.