Ana içeriğe atla

İstanbul Kültür Üniversitesi Anlaşmalı Kurum İndirimleri

Anlaşmalı Kurum Mezunlarına Özel Fırsatlar

#endogruyerdesin

Yıl içerisinde protokol anlaşması imzaladığımız ortaöğretim kurumları ve çeşitli kurslarların öğrencilerine yönelik özel imkanlar sağlanmaktadır.

2018/2019 ANLAŞMALI KURUMLAR VE İNDİRİM ORANLARI

Her geçen gün daha fazla öğrenciye iyi bir üniversite hayatı, doğru bir kariyer yönlendirmesi ve aydınlık bir gelecek için çalışıyoruz. Kurduğumuz iş birlikleri ile öğrencilere daha iyi olanaklar sunarak verimli ve mutlu bir öğrencilik yaşantısı oluşturmaya çalışıyoruz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında da yeni iş birlikleri kurmaya devam ediyoruz. Anlaşmalı Kurum indirimleri ve iş birliği görüşmeleri için y.baldan@iku.edu.tr e-posta adresine yazabilirsiniz.

AÇIKLAMA

Anlaşmalı kurumlarımıza sağlanan ilk tercih indiriminin hak edilmesi için İstanbul Kültür Üniversitesi'nin ilk tercih indirimi kurallarına uygun olarak tercih yapılması gerekmektedir.

İlk tercih kurallarına uygun olmayan adayların İKÜ'ye yerleşmesi durumunda bu indirimden faydalanamazlar.

İLK TERCİH İNDİRİMİ

İKÜ lisans ve ön lisans programlarına, 1’inci tercihlerinden yerleşenlere veya 1’inci sıradan itibaren hiç ara vermeden (araya başka bir üniversite koymadan) İKÜ’yü tercih edenlere, bu tercihlerinden hangisine yerleştiklerine bakılmaksızın İlk Tercih İndirimi uygulanmaktadır.

Örneğin, tercih listesinin 1,2,3,4 ve 7 ile 8’inci sıralarında İKÜ programlarını yazan bir öğrenci, 1,2,3 ve 4’üncü sıradaki tercihlerine yerleşirse İlk Tercih İndirimi kazanırken, 7 ve 8’inci sıradaki İKÜ programlarına yerleşmesi durumunda (5 ve 6’ıncı sırada başka bir üniversite bulunduğundan) bu indirimden yararlanamaz.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın!