Ana içeriğe atla

STA Akademi

 

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi eğitim kadrosu ile 2015 yılından bu yana gerçekleştirilen STA Akademi ile keyifli atölye çalışmaları bu yıl da devam ediyor!

BAŞVUR

STA Akademi Eğitimlerini Keşfet

İstanbul Kültür Üniversitesi

STA Akademi bünyesinde gerçekleştirilen birbirinden keyifli ve öğretici atölye programları ile yatkın olduğun ve merak ettiğin alanda deneyim sahibi olabilirsin. İster meslek tercihin olsun istersen de hobin! Eğlenceli bir atölye programı ile öğrenmeye devam edersin!

Atölye Programları

  • Sosyal Medyanı Yönet!
  • Kısa Filmimi Kendim Yaptım!
  • Gördüğünün Arkasında Ne Var?
  • Şimdi Reklamlar...
  • Sanatın Yolculuğu
  • Instagram Fotoğrafçılığı

STA Akademi Program İçerikleri

İstanbul Kültür Üniversitesi

Sosyal Medyanı Yönet!

Medyadan yeni medyaya geçiş süreci, teknoloji ile birlikte dijitalleşme kavramı ve sosyal ağlarla ilgili bilgiler aktarılacaktır. E- mail ile başlayan chatleşme ve Icq tarihçesine giriş, günümüzdeki popüler sosyal ağlar: snapchat, facebook, instagram, twitter, youtube, telegram ,vb..) ağlar anlatılacak ve atölye katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Kısa Filmimi Kendim Yaptım!

Atölye kapsamında teorik bilgilendirme ve senaryo bilgisi verilecek ve bu doğrultuda hazırlanan konu üzerinden stüdyo çekimleri gerçekleşecektir. Çekimler sonrasında ham görüntüler macintosh işliğinde yeniden elden geçirilecektir. Üretilen bu çalışmalarla her katılımcının kendisine ait bir çalışması olacak ve atölye katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Gördüğünün Arkasında Ne Var?

Atölye kapsamında web-grafik tasarım eğitimi, içeriği, özellikleri, çalışma ortamı ve koşulları hakkında bilgi verilecektir. Belirlenecek konu üzerinden, dağıtılacak piktogramlar yardımıyla kolaj türünde ilan tasarımları yapılacaktır. Her katılımcının kendisine ait bir çalışması olacaktır. Tasarımlar sonrasında üretilen bu çalışmalarla sunum yapılacak ve atölye katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Sanatın Yolculuğu

Öğrenciler, ilk iki saat, genel sanat tarihi, sergi yapımcılığı, sergileme teknikleri hakkında ders alacaklardır. Derslere katılan öğrencilere ders başında bölüm tarafından hazırlanmış ders notları verilecektir. Sonraki iki saat İKÜ Sanat Galerisi’nde öğrencilerle teorik bilgiler pratiğe dökülecek ve bir serginin oluşum aşamaları uygulamalı olarak ele alınacaktır. Atölye sonunda katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Instagram Fotoğrafçılığı

Atölyede makine seçiminden objektif türlerine kadraj, kompozisyon, renk ve perspektife kadar fotoğrafın A’dan Z’ye bütün teknik bilgileri ele alınacak. Atölye sonrasında uygulamalı olarak öğrencilerle çalışma yapılacaktır. Eğitimin sonunda fotoğrafçılığın çalışma alanlarına ve hangi mecralarda kullanıldığına dair örnekler verilecektir. Atölye sonunda katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Şimdi Reklamlar...

Kampanya kavramı, brief, konumlandırma, doğru hedef kitle seçimi, mesaj stratejisi geliştirme ve kreatif süreçte kullanılan ana stratejiler, ödüllü reklamlardan örneklerle ele alınacak ve değişik ülkelerden eğlenceli reklamlar izlenerek katılımcılarımıza sertifika verilecektir.

Hemen Başvur

STA Akademi

STA Akademi Başvuru Formu

Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtilen kapsamda işlenecektir, devam etmeden önce okumanızı önemle rica ederiz.
İletişim Onayı
Telefon
SMS
E-Posta