Ana içeriğe atla

Kariyer ve Staj İmkanları

Kariyer ve Staj İmkânları

İstihdama özen gösteren İstanbul Kültür Üniversitesi, yaptığı etkinlikler, düzenlediği sertifikalı seminerler, sergiler, atölyeler ve pek çok sosyal etkinlikle öğrencilerini eğitim süresince kariyer hedefleri doğrultusunda desteklemektedir. 

Üniversitemiz, öğrencilerine kendi alanlarındaki kariyer yönetimi için Kariyer Danışmanlığı Birimi, Staj Seferberliği Programı ve Kariyer Günleri gibi birçok proje ve faaliyette aktif rol almasına olanak sağlar. 

Kültür Noktası 

Kültür Noktası öğrencilerin kariyer yaşamları için karar verme süreçlerini desteklemek üzere ilgi, beceri, yetenek, ihtiyaç ve değerlerine uygun iş, meslek ve kurumları seçerken kendilerini keşfetmelerine yardımcı olur. Öğrencilerimize yeni ufuklar açar seçtikleri yolda ilerlerken onları kariyer yaşamının gerekli bilgi, beceri ve birikimleriyle donatır ve bu yolda gelişimlerine destek olur. Öğrencimizin Türkiye ve dünyada seçkin işverenlerin tercihi olmalarını sağlayacak temelleri atarak Türkiye’de nitelikli iş gücünün yetişmesine katkı sağlar. 

Öğrenci Asistanlığı 

Öğrencilerimiz ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir işte çalışarak; kişiliklerini ve becerilerini geliştirmek, iş disiplini edinmiş, üretken bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak ve kendilerine maddi destek sağlamak amacıyla burs ya da ücret karşılığında Üniversitemiz bölüm, birimlerinde ve Kültür Noktasında kısmi zamanlı olarak çalışabilirler. 

Kariyer Danışmanlığı 

Öğrencilerimizin okul hayatı boyunca bilgi sahibi olmaları ve çeşitli tecrübeler edinmeleri için destek sağlar. Ayrıca öğrenciyi iş hayatına hazırlarken öğrencinin kurumlar ve işverenle ilgili gerekli sorumlulukların öğrenmesine destek olur. 

Genel Kariyer Danışmanlığı 

  • Akademik Kariyer Danışmanlığı 

  • Etkili Özgeçmiş Hazırlama Rehberliği 

  • Mülakat Becerileri Rehberliği 

  • Niyet Mektubu Hazırlama Rehberliği 

  • Network Oluşturma Rehberliği 

  • İş Arama Becerileri

Kariyer ve Profesyonel Gelişim Seminerleri  

Kültür Noktası’nın organizasyonuyla düzenlenen çeşitli seminerlerle öğrencilerin girişimcilik ruhunu geliştirmeyi, öğrencinin kendisini daha iyi ifade etmesi için alan açmayı ve kariyer süreçlerini desteklemeyi amaçlar. 

Eğitimler ve Uygulamalı Atölyeler 

Atölye çalışmaları firmalarla ortaklaşa yürüttüğümüz ödüllü yaratıcı fikir çalışmalarını kapsamaktadır. Eğitimler ise temel bilgi ve becerilerin geliştirilmesine yönelik hazırlanan programlardan oluşur, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 ayrı dil ile gerçekleştirilir. Eğitim programını tamamlayan öğrenci ve mezunlar her eğitim için ayrıca sertifikalandırılır. 

İş ve Staj Olanakları Hakkında Bilgilendirme  

Kültür Noktası, kurum ve kuruluşlarla iletişime geçerek iş ve staj için açık pozisyonları öğrencilerle paylaşır. İş ve staj bulma becerilerini geliştirecek birebir görüşmeler gerçekleştirir.