Ana içeriğe atla

İKÜ Adalet Meslek Yüksekokulu

Adalet Meslek Yüksekokulu’nda okumak isteyen bir öğrencinin hukuk alanına ilgi duyan, Türkçe derslerinde başarılı, titiz, dikkatli ve sorumluluk duygularına sahip olması bu alandaki başarısını artıracaktır.

Adalet Meslek Yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü, müdür yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Öğrenciler resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarda, özel iktisadi işletmelerde de oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Adalet Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilere adalet hizmetlerinin gerektirdiği nitelikler göz önünde bulundurularak teorik ve uygulamaya yönelik bilgiler verilir. Adalet programı kapsamında öğrencilere kamu hukuku ve özel hukuk bilgisi, genel hukuk bilgisi, hukuk usulü bilgisi, ceza ve ceza usulü bilgisi, icra-iflas bilgisi, avukatlık ve noterlik mevzuatı, mali mevzuat, hukuk dili, adli tıp, infaz bilgisi, kalem mevzuatı gibi hukuk bilgilerini içeren dersler verilir. Bunların yanı sıra daktilografi, Türkçe, yabancı dil, muhasebe, işletme yönetimi, arşiv ve dosyalama teknikleri gibi teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.

Alınan dersler ve ders içerikleri için tıklayınız!

Hukuk Fakültesi

Deneyimli Akademik Kadro!

Akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, öğrenci odaklı, yaşam boyu öğrenen, şefkatli, çağına karşı sorumlu Kültür'lü bireyler yetiştiren kadromuzla gurur duyuyoruz...

Burslar - Ücretler - Başarı Sırası - Puan

 

Öğrenim Ücreti

Ücretsiz

Kontenjan

11

Taban Başarı Sırası

372.468

Taban Puan

305,986

 

Öğrenim Ücreti

15.400 

Kontenjan

59

Taban Başarı Sırası

1.073.698

Taban Puan

234,809

İKÜ'de Burslar ve İndirim Fırsatları

Bölüm - Program Seçiniz

 

Öğrencilik yaşamı için
     #endoğruyerdesin

 

Neden İKÜ?
İKÜ'de Sanat
İKÜ'de Spor
Yurtlar