Ana içeriğe atla

Neden İKÜ?

Neden Kültür?

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde eğitim ve yaşam ayrıcalığını Kültürlü öğrenci ve mezunlardan dinleyebilirsiniz!

Kültür'lüden Dinleyin...

Tüm videolar...

İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin tescilli başarısı

Oxford Reader’s Academy’nin düzenlediği Ulusal Okuma ve Yaratıcılık Yarışması’nda İKÜ Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Asena Kirişoğlu Türkiye Birinciliği, Buse Gültekin Türkiye İkinciliği, Ayşe Nur Türk ise Mansiyon Ödülüne layık görüldü.

Kültürlü Öğrencilerin TÜBİTAK Başarısı

İKÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Buket Bodur, Gökcan Akman, Rojda Nisa Sönmez ve Aydan Altınyar’ın hazırladığı “Bir İlaç Firmasında Hammadde Stok Seviyelerinin Optimizasyonu” ile Berk Buldanlı, Turabi Şahin, Lütfi Elçi ve Mert Ekinci’nin “Mercedes Benz Türk A.Ş.’de Veri Madenciliği Yaklaşımı ile Kalite Kontrol Süreçlerinin İyileştirilmesi” başlıklı bitirme projeleri “TÜBİTAK 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Destekleme Programı” tarafından kabul edildi. Elektrik- Elektronik Mühendisliği öğrencilerimizden Nihan Sena Gündöner ve Ekin Asım Özek, Dr. Öğr. Üyesi Sinan Akşimşek danışmanlığında hazırladıkları “Giyilebilir Kablosuz Haberleşme Uygulamaları İçin esneyebilir Grafen Anetenler” başlıklı araştırma projesi ile TÜBİTAK’tan araştırma desteği aldı.

Engel Tanımayan Gururumuz

Başarının engel tanımayacağını bir kez daha kanıtlayan İşletmecilik Meslek Yüksekokulu (İMYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencimiz Emine Avcu, almış olduğu dereceleriyle bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 5 Türkiye birinciliği, 3 Dünya A barajı ve 1 Dünya B barajı derecesi alan Emine Avcu’ya öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin bir araya geldiği törenle plaket takdim edildi.

İKÜ'de Hukuk

Türkiye’nin en iyi akademik kadrosuna sahip vakıf Hukuk Fakültesi

MOBİGEN

Türkiye’nin tek akredite Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü!

Eğitim Fakültesi

60 yıllık birikimle yarınları eğitecek Kültürlü öğretmenler yetiştiriliyor.

İKÜ'de Mimarlık

Vakıf mimarlık programları arasında akredite olan tek üniversite: İstanbul Kültür Üniversitesi
MİAK Akreditasyonu Nedir? 

İKÜ'de Mühendislik

European Accreditation of Engineering Programmes (EUR-ACE) etiketli Mühendislik Fakültesi

Detaylı bilgi...