Ana içeriğe atla

İstanbul Kültür Üniversitesi Kız/Erkek Yurtları

İKÜ Öğrenci Yurtlarında Konforlu bir Öğrencilik Yaşantısı...

Üniversite Kültür'dür.

İstanbul Kültür Üniversitesi, Bahçelievler’de bulunan yurtları ile öğrencilerine konforlu barınma koşulları sağlamaktadır. Yurtlarımız toplamda 359 öğrenciye, rahat ve güvenilir koşullarda eğitimlerini sürdürme olanağı sunmaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Yurtları öğrencilerin temiz, rahat, güvenli ve samimi bir ortamda çalışma ve barınmalarını sağlayarak öğrenimlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yurtlarda düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler de bu başarıya katkıda bulunmaktadır.

Kız Öğrenci Yurdu

2, 3 ve 4 kişilik odaları bulunan İKÜ Kız Öğrenci Yurdu 211 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Odaların içerisinde banyo, tuvalet (24 saat sıcak su mevcut), yatak, yorgan, yastık, elbise dolabı, komodin, çalışma masası, mini buzdolabı, klima ve kablosuz internet mevcuttur.

Erkek Öğrenci Yurdu

2, 3 ve 4 kişilik odaları bulunan İKÜ Erkek Öğrenci Yurdu 148 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Odaların içerisinde banyo, tuvalet (24 saat sıcak su mevcut), yatak, yorgan, yastık, elbise dolabı, çalışma masası ve kablosuz internet mevcuttur.

Her yurtta ayrı ayrı dinlenme salonları, çalışma salonları, mimarlar için çizim masalarının da bulunduğu çalışma salonları, internet salonları, çamaşırhane ve ütü odaları (çamaşır ve kurutma makinaları kullanımı ücretsizdir), kahvaltı ve akşam yemeklerinin servis edildiği yemekhane (Erkek Öğrenci Yurdu’nda ayrı binada) mevcuttur.

Yurtların temizliği günlük olarak temizlik personeli tarafından yapılmaktadır.

Bütün yurtlarda 7 gün 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Giriş ve çıkışlar kimlik kartı ile turnikelerden yapılmaktadır. Yurtlara giriş saati hafta içi en geç saat 00.00, hafta sonu ise 01.00 olarak uygulanmaktadır.

Öğrenciler, İKÜ’nün Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan doktor ve psikologlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir..

Yurtlar metrobüs ve otobüs duraklarına 10 dakika, metroya 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtlar ve İKÜ yerleşkeleri arasında ring servis hizmeti verilmektedir.